Osm povahových vlastností úspěšných lidí

povahové vlastnosti úspěšných

Úspěšný člověk je jako magnet. Vede nevšední zajímavý život a vypráví neuvěřitelné příhody. Jak je možné, že je tak okouzlující? Prvním znakem je zvědavost – stále zkoumají svět.Někdo je interesantní od narození, jiný až v dospělosti. Příkladně Dr. ClairNixon z texaské univerzity A & M dokáže až neuvěřitelně poutavě přednášet o účetnictví. A kdo z nás by dokázal poutavě a zábavněpřednášeto účetnictví? On to ovšem umí, dokáže věci dokonale zatraktivnit, taktéž přednáší o tom, jak se stát zajímavějším člověkem. Úspěšnou cestou životem se může vydat každý, pokud dokážete ohromit, rychleji získáte nové kontakty, více klientů a budete efektivnější.

Společné rysy obdivuhodných lidí

Osvojit si zmíněné zvyky nemusí být vždy jednoduché, avšak právě díky nim se lidé stanou zajímavějšími, protože jít proti proudu je určitě inspirativní.

Proč si nevzít příklad z chování svébytný jednotlivců, kteří kráčejí za úspěchem vlastní cestou:

1. Umí se nadchnout

Inspirací nám může být Jane Goodallová, která se jako 26 – letá přestěhovala z Anglie do Tanzanie, kde začala studovat šimpanze. Goodallová práci zasvětila celý život a motivovala tak mnoho dalších. Inspirující lidé nemají záliby, ale vášně, kterým se naplno oddávají.

2. Stále zkoušejí nové věci

Zajímaví lidé dělají to, co je zajímá. Dobře vědí, co chtějí, a nebojí se jít za svým cílem.

3. Za výstřednosti se nestydí

Mnozí úspěšní lidé jsou otevření a nestydí se za sebe, díky čemuž ostatní berou jejich výstřednost pozitivně. Miliardář WarrenBuffettbydlí v prostém domě za 31 500 dolarů. Je to výstřednost? Boháč a bývá tak skromně?Buffettovšem nechce měnit svůj život jen proto, že se to od něj očekává.

4. Nepodléhají populárním trendům

Trendy jsou nudné, protože je následují všichni. Originál si raději razí vlastní cestu.

5. Nejsou namyšlení

Egocentrici nejsou zajímaví, a ani nikdy nebudou. „Musíte být skromní a odvážní. Za každičké jedno správné rozhodnutí, které jsem udělala, vděčím odvaze. Všechny špatné rozhodnutí byly důsledkem toho, že jsem neposlouchala svůj vnitřní hlas.„OprahWinfrey

6. Neustále se vzdělávají

Alberta Einsteina, i když byl velmi inteligentní a úspěšný, vždy něco fascinovalo, a tak byl nucen neustále bádat a objevovat svět.

7. Vlastní objevy sdílejí s ostatními

Inspirativní lidé se rádi učí nové věci a své objevy rádi sdílejí s ostatními. Zatímco mnozí pouze přibarvují cestovatelské zážitky, jiní z nich mají něco víc.

8. Netrápí je, co si o nich myslí ostatní

Opakem zajímavosti je, když někdo skrývá pravé já ze strachu, že by se ostatním nemuselo líbit. Inspirativní jedinci se nikde, nikdy a před nikýmnepřetvařují. Jsou věrní pravdě, i když je nelichotivá.