Opřete se o hlavní pilíře zdravého životního stylu

Hlavní pilíře zdravého životního stylu

Pilíře zdravého životního stylu se vzájemně doplňují. Začínejte vždy pomalu a vaše tělo si samo řekne, kdy je čas přidat další kousek. Čas je vždy na vaší straně. Nedávejte si nesplnitelné termíny a nebuďte na sebe moc tvrdí. Jinak se dostanete zbytečně do stresu, který je nepřítelem zdravého hubnutí i životního stylu.

Sepište si svůj stávající jídelníček bez podvádění a klidně si nechte poradit od výživového poradce. Ze začátku zařaďte jen pár malých úprav. Začněte jíst pravidelně 5x denně, snižte množství přílohy a ke každému jídlu si přidejte misku zeleniny. Klidně si nechte sestavit jídelníček na míru a budete mít jasný plán. Přemýšlejte na tím, co každý den sníte.

Od jídelníčku k pohybu

Mnoho lidí by raději trpěla týden hlady, než by se začala hýbat. Nelibost k pohybu je někdy urputná, lenost obrovská, ale naštěstí není nezvratná. Nevzdávejte se hned po první hodině strávené v tělocvičně. S trochou výdrže a trpělivosti protkané pravidelností se vaše lepší kondice dostaví.

Hledejte nové formy pohybu, které vás budou skutečně bavit. Najděte si trenéra, nebo parťáka na podporu ve cvičení, se kterým se budete vzájemně podporovat a také motivovat. Každý pohyb navíc se počítá. Vynechejte výtah, používejte schody, jděte pár zastávek pěšky, nechte doma auto a mopu vezměte hadr do ruky, zaklekněte a vytřete všechny rohy.

Zapojte dobrou náladu

Psychická pohoda je součástí zdravého životního stylu. Je to tomu zapotřebí i špetka sobeckosti. Budete se muset naučit dělat věci určené jen pro sebe. Připravte si dobrou a zdravou svačinu, jděte na procházku nebo si zaběhat a večer chvilku meditujte klidně ve vaně a dopřejte si četbu oblíbené knihy.

Cílem zdravého životního stylu je totiž být v pohodě. Dobrá nálada dokáže udělat se zdravím a silnou vůlí k hubnutí hotové divy. Naopak špatná nálada vše pokazí. Nadváha má často kořeny v hlavě. Po odstranění psychických bloků zahajte přechod na zdravý životní styl, který tak bude mnohokrát snadnější. Naučte se dělat si každý den radost a se svými problémy se svěřovat.