Odborníci doporučují pravidelné čištění střev. Jak na to?

Odborníci doporučují pravidelné čištění střev. Jak na to?

Dnešní uspěchaný styl života neprospívá našemu zažívacímu ústrojí. Často se málo staráme o to, co jíme, navštěvujeme rychlá občerstvení a jsme neustále ve stresu, protože nestíháme. Všechny tyto aspekty dohromady nám mohou nadělat ve střevech pěknou paseku. Naštěstí existuje řešení, které vám pomůže obnovit správné trávení ve střevech. Ingredience k němu máte doma. 

Studie podpořená americkými vědci  

Možná tedy nemáte jablečný ocet, ale med máme doma všichni. Toto jsou dvě potřebné ingredience, které využijete k vyčištění střev. Jablečný ocet snadno zakoupíte a pokud jste o něm dosud nikdy neslyšeli, pak vězte, že jde o trend poslední doby, pro všechny ty, kteří si chtějí vylepšit svůj zdravotní stav přírodní cestou. Právě přírodní báze roztoku je to zásadní, co je na kombinaci medu a jablečného octa skvělé, nejedná se o žádnou chemii ani komerční léky, ale o čistě přírodní produkty. 

Blahodárné účinky medu zná asi každý, ale u jablečného octa většina lidí jen pokrčí rameny. Psali jsme, že se jedná o nový trend a teď dodáváme, že to každopádně není jen taková nová módní vlna, která za chvíli přejde a bude převálcována něčím jiným. Dokonce americký odborný časopis Food Science totiž zveřejnil studii, kde vědci hovoří o výhodách jablečného octu. Mezi jeho vlastnosti patří schopnost pozitivně působit proti cukrovce, pomáhá při hubnutí, má antimikrobiální účinky, snižuje hladinu špatného cholesterolu a co nás zajímá nyní nejvíce, tak především hubí parazity ve střevech.  

Příprava roztoku na pročištění střev 

Připravte si 1 lžičku 9% octa, 2 polévkové lžíce přírodního medu a 200 ml vody. Příprava je jednoduchá. Nejprve protřepejte láhev s octem, poté smíchejte ocet spolu s medem a přilejte sklenici vody. Mícháme tak dlouho, dokud se med zcela nerozpustí. Po dobu jednoho týdne pijte tento roztok asi půl hodiny před večeří, potom si dejte přestávku několik měsíců. 

Před konzumací se vždy poraďte se svým lékařem!