Neplýtváme vodou, šetříme naši peněženku

Neplýtváme vodou

Už jste slyšeli o tom, že se budou zdražovat energie a voda? Dodavatelé zejména energií se nechali slyšet, že dojde na rapidní zdražování, které může člověka opravdu bolet – tedy spíše jeho peněženku V současné době, kdy musíme platit enormní nájmy, se budou platit i vysoké částky za energie. Kromě energií se také bude platit za vodu, která je taktéž velmi drahá. A právě na vodu se zaměřme. Jestliže platíte každý měsíc zálohy za vodu, máme pro vás pár tipů, jak vodou neplýtvat. Abyste se na začátku roku, kdy vám do schránky zavítá vyúčtování, nelekli svého doplatku, doporučujeme vám se nechat našimi tipy inspirovat.

Voda byla, je a bude drahá záležitost. Existuje však několik možností, jak s vodou šetřit. Nejedná se o nic drastického, nebudete muset nijak omezovat hygienu nebo se sprchovat v práci (i když to by byla také možnost), naše tipy jsou reálné a snadno realizovatelné. Ostatně se přesvědčte sami.

Zalévejte květiny dešťovou vodou

Pokud jste majitelem zahrady, víte, že zejména v době jara a léta se musí zahrada pravidelně zalévat a kropit. Zejména se musí zalévat květiny či pěstované plodiny. Mnozí lidé si natáhnou hadici a pustí vodu z kohoutku, jenže to je to největší plýtvání vodou, jakého se můžeme dopustit. Raději používejte dešťovou vodu, která je zadarmo.

Stačí, když si na své zahradě zřídíte například obrovský barel s vodou. Do barelu budou kapat dešťové kapky, budou se následovně množit a vody bude tolik, že jí zalejete celou zahradu. Dešťová voda je navíc pro rostliny mnohem lepší než voda z kohoutku.

Více se sprchujte

Sprchování je ekonomičtější a rychlejší. Samozřejmě jsou chvíle, kdy bychom se chtěli naložit do vany a kdy bychom chtěli jen relaxovat, ale tato naše touha po horké koupeli rozhodně není každodenní. Jednou za čas to samozřejmě nevadí, ale snažte se více sprchovat.

Samozřejmě krátce sprchovat. Ne, že budete stát pod horkou sprchou dlouhé hodiny. V takovém případě přijde levněji dlouhá koupel.