Méně známé pokojové rostliny, které léčí. Nepěstujte jen známou aloe vera

Méně známé pokojové rostliny, které léčí. Nepěstujte jen známou aloe vera

Pokojové rostliny jsou součástí každého interiéru. Zatímco někdo pěstuje jen ty, které jsou na parádu, jiný dává přednost rostlinám, které mají léčivé účinky. V domácnostech druhé skupiny tak kromě rostlin, jako je monstera nebo dracéna, najdete i aloe vera, která si umí poradit nejen se žaludečními problémy, ale také s popáleninami. Aloe vera však není jedinou rostlinou, která má léčivé účinky a kterou můžete pěstovat třeba na okenním parapetu.  

Angínovník čínský 

Znáte rostlinu jménem angínovník čínský? Tato netradiční rostlina se stále častěji vyskytuje v českých domácnostech. Není to jenom proto, že vypadá opravdu působivě, ale také za tím stojí její léčivé benefity. Říká se, že je to rostlina zahánějící angínu. Umí ulevit od klasického kašle, při zahlenění nebo při onemocnění hlasivek. Zpravidla se žvýkají její listy, které se však nesmí polykat. Listy se žvýkají jenom třicet vteřin, a to maximálně šestkrát denně, nikdy více.  

Gotu kola 

Kromě zmiňované aloe popularita roste také rostlině jménem gotu kola. Mluvíme o doslova zázračné rostlině, která je původem z Číny. Může dokonce růst jako dekorativní převislá pokojová rostlina, jejíž listy a výhonky mohou sloužit jako prevence demence nebo Alzheimerovy choroby. Kromě toho rostlina jménem gotu kola předchází zapomnětlivosti a podporuje soustředěnost.  

Moud purpurový 

V posledních letech se v českých domácnostech pěstuje také rýmovník, který je například skvělou prevencí rýmy. Jeho příbuzným je moud purpurový, na který se však bohužel zapomíná. Jedna strana jeho listu je nafialovělá. I když se vzhledově od rýmovníku trochu liší, svými účinky se mu velice podobá. Kromě toho, že také může sloužit jako prevence proti rýmě, dokáže také zlepšit vzduch ve vytopených bytových jednotkách.