Kam schovat popelnici, aby nehyzdila okolí domu? 

Kam schovat popelnici, aby nehyzdila okolí domu?

Odpad produkuje každá domácnost a všichni víme, jak je důležité jej pravidelně vynášet, aby nezapáchal doma. Co si ale počít s popelnicí, do které vynášený odpad dáváme, aby nám nehyzdila okolí domu? Jaké místo najít, abychom s odpadky nemuseli daleko, nebyla všem na očích a zároveň nebyl cítit vznikající zápach? 

Ještě, než se uchýlíme k tipům, kam popelnici schovat, poradíme, že velmi důležitý je i její výběr. Naštěstí žijeme v době, kdy existuje několik typů, ze kterých můžeme vybrat ten pravý. Zamyslete se proto, kolik je v domácnosti členů, jak velké množství odpadu produkujete i jak často se ve vaší lokalitě odpad sváží. Tato kritéria vám pomohou odhalit, jak moc velkou popelnici potřebujete. Vybrat si můžete i z materiálu. Klasické kovové popelnice pomalu ale jistě nahrazují ty plastové. Ty jsou zpravidla větší a zároveň disponují kolečky pro snazší manipulaci. Otravné otáčení popelnicí ve chvíli, kdy ji musíte připravit pro popeláře, je pryč! 

Ne moc blízko, ani daleko 

Při výběru místa, kam popelnici schováte, se zamyslete nad tím, kam ji budete umisťovat pro vyvezení popeláři. Zvažte také, jak daleko je toto místo od vašeho domu a jaká k ní vede cesta. Bylo by asi nepraktické mít popelnici umístěnou v rohu zahrady, když vchod do domu i místo, odkud bude probíhat svoz, je na druhé straně.  

I popelnici můžete vymyslet stylový přístřešek, který bude do určité míry maskovat svůj účel. Stačí malý prostor, například roh, který zastřešíte dřevem, kovem nebo jiným stavebním materiálem, a schovka pro popelnici je na světě! Pokud chcete toto místo ještě trochu zakrýt, klidně u něj vysaďte popínavou rostlinu, která se bude plazit po stěnách vyrobeného přístřešku.  

Multifunkční prostor 

Rovnou dodáme, že pokud se pustíte do výroby přístřešku, myslete trochu i na budoucnost. Jestliže máte možnost, nevěnujte celé místo jen popelnici, udělejte prostor i pro jiné potřeby. Krásně se zde schová například zahradnické náčiní, květináče nebo třeba sem můžete dávat i pytle s tříděným odpadem!