Jaký batoh volit na túry?

batoh na túry

Pokud se vydáváte na velké letní dobrodružství například do hor nebo skal, potřebujete mít kvalitní batoh i oblečení. Turistické túry jsou v současné době velmi oblíbené, když se navíc spojí s kempováním, je o obrovské letní dobrodružství postaráno. K této činnosti je Česko jako stvořené, jen se musí počítat s tím, že může přijít třeba nepřízeň počasí. Vždyť počasí je nevyzpytatelné. Je tedy nutné mít s sebou pořádné oblečení a náhradní oblečení či větrovku je třeba mít schovanou v batohu. To ale není všechno, co musíte do kvalitního turistického batohu schovat.

Jak jsme zmínili, nejdůležitější je oblečení, které si na túru vezmete. Dnes je oblíbené zejména funkční oblečení, které dokonale absorbuje pot, což ocení zejména ženy, kterým vždy vadí to, že mají kruhy od potu pod pažemi nebo na zádech. Z funkčního materiálu se vyrábí nejen sportovní podprsenky, ale také i sportovní legíny, dále také sportovní šortky a mnoho dalšího. I mikiny naleznete v tomto materiálu v každém sportovním obchodě.

Kromě oblečení je nutné mít pořádný batoh, který je doslova nepostradatelný. Jak by takový batoh měl vypadat?

Co do něj dáte?

Nejdříve je nutné si říct, co do takového batohu půjde, protože dle toho se vybírá objem batohu. Do batohu by mělo přijít náhradní oblečení, pokud vyrážíte na několik dnů. V případě jednodenního výletu do batohu patří maximálně větrovka nebo mikina. Do batohu také přijde občerstvení, pitná voda, repelent a případně mini lékárnička, kdyby někoho postihla nehoda. Na vícedenní výlety se do batohů schovává i spací pytel, karimatka či případně stan.

Jak by měl batoh vypadat?

Při výběru je důležitý objem batohu, který si každý odvodí od toho, co v batohu bude mít, a dále také jeho konstrukce. Batoh by měl být zejména pevný, nejpevnější by měla být jeho záda, která by měla být zároveň vystlaná, aby byla pohodlná. Vystlané musí být i popruhy. Díky polštářkům se totiž nebudou zarývat do rukou. Stejně tak myslete na bederní popruhy a na pásový popruh, které zajistí rozprostření stability.