Jaké výhody má LED osvětlení? 

Jaké výhody má LED osvětlení?

LED osvětlení je skvělým způsobem, jak můžete zmodernizovat svůj interiér. Jedná se o skvělý způsob, jakým můžete ve svém domově dosáhnout krásného vzhledu, bez nutnosti příliš velkých investicí. Nenechte se zmást – LED osvětlení může být o něco dražší než cena klasických žárovek, nicméně také jejich životnost je větší. Takže se v konečné fázi vyplatí. Navíc se LED světla dají zapracovat do různých komponent, jako jsou například koupelnová LED zrcadla.  

Dlouhá životnost 

LED světla mají oproti těm klasickým mnohem delší životnost. To znamená, že vydrží svítit mnohem déle, takže je budete muset méně často vyměňovat. To se hodí například tehdy, kdy máte osvětlení na těžko přístupném místě. Uvádí se, že LED světla dokážou svítit až 100 000 hodin. 

Energetická účinnost 

LED osvětlení patří v současnosti k těm nejúčinnějším způsobům osvětlení. Odhadovaná energetická účinnost je 80 až 90 procent ve srovnání s tradičním způsobem osvětlení, jako jsou například běžné žárovky. 

Ekologicky šetrné řešení 

LED osvětlení neobsahuje žádné toxické materiály a je možné je ze sta procent recyklovat. Pokud je začnete používat všude ve svém domově, snížíte svou uhlíkovou stopu až o jednu třetinu. 

Vysoká odolnost 

LED osvětlení se může pochlubit také extrémní odolností. Proto je můžete použít i do náročných podmínek, jaké panují například v koupelně, kde je příliš velké vlhko, nebo ve venkovních prostorách. 

Nízké UV emise 

I když se hovoří o tom, že světlo LED žárovek je příliš bílé a může způsobit problémy s usínáním (náš mozek si myslí, že je den), produkuje také méně infračerveného světla a téměř žádné UV záření. 

Bezpečnost 

LED osvětlení je bezpečnější. V první řadě se nezahřívá a nemůžete se tak o světla popálit. Dále mají delší životnost, takže nebudete muset balancovat při výměně těžko přístupného venkovního osvětlení.