Jak zútulnit městský park

Jak zútulnit městský park

Městské parky jsou místem, kde se setkávají obyvatelé města všech generací. Záleží však na tom, jaké prvky se v parku vyskytují. Jak park zútulnit tak, aby přinášel užitek mnoha obyvatelům?  

Bez laviček ani ránu  

Asi nikdo z nás si neumí představit městský park, ve kterém by chyběly parkové lavičky. Při procházkách jej ocení všechny věkové kategorie. Lidem v rekonvalescenci nebo se zdravotními potížemi navíc možnost na chvíli si sednout přinese nové možnosti trávení času mimo domov. Lavičky jsou romantickým prvkem každého městského parku. Oživují prostor, umožňují sociální kontakt mezi obyvateli.  

Nová generace si jej bude pamatovat 

Jestliže si přejete, abyste v parku vytvořili místo, které ovlivní celou jednu generaci, pořiďte do něj dětské hřiště. Prostor pro hraní ocení také rodiče, kteří si budou moci odpočinout od všedních starostí a pozorovat své děti, jak se zdokonalují ve svém psychomotorickém vývoji. Povykládat si tak s dalším rodičem nebo navázat nové přátelství bude ještě snazší. Dětské hřiště je místem, kde odroste nová generace vaší obce.  

Je libo piknik?  

Městské parky jsou místem setkávání. Lidé se v nich scházejí, aby si společně zašli na procházku. Proč jim ale nedopřát ještě další možnosti? Pokud do parku nainstalujete pivní sety, místo pro grilování, nebo další prostory, kde si mohou lidé přijít společně povykládat, stane se váš park vítaným místem setkání starých dobrých přátel, kteří si spolu dopřejí piknik nebo příjemné grilování. Díky vašemu rozhodnutí tak bude žít park smíchem a radostí vašich obyvatel. 

Městský park nabízí mnoho možností využití. Soustřeďte se na komunitu vašich obyvatel a zútulněte jeho prostory tak, aby se staly jedním z míst, kde se lidé budou s radostí setkávat a prožívat své příběhy. Možná ve vašem parku odroste nová generace, možná se zde pravidelně budou potkávat staří přátelé.