Jak využít slupky od brambor?

Jak využít slupky od brambor?

Vařit bez odpadků – to je v současné době hitem. Lidé se snaží minimalizovat svůj odpad, aby se tím nepoškozovala planeta a prospělo se životnímu prostředí kolem nás. Jelikož je takzvaná bezodpadová domácnost hitem, mnoho lidí se ptá, jak na to. Prozraďme si, jak třeba využít slupky od brambor, které se obvykle vyhazují.  

Brambory loupeme prakticky každý druhý den, když si je děláme k obědu. Je to oblíbená příloha, která se hodí prakticky k jakémukoli masu a kterou lze připravit na sto různých způsobů. Většina lidí však dělá jednu jedinou chybu, a sice takovou, že slupky vyhazuje. Jenže slupky lze využít různými způsoby.  

Bramborové slupky na nerezový dřez 

Nerezový dřez je součástí každé kuchyně. Nabízí se však otázka, jak mu vrátit zašlou slávu, pokud už není tak krásný, jako býval. Nerezový dřez je zkrátka nedílnou součástí kuchyní, a tak i o něj se musíte správně starat. Pokud jste se však o něj nějakou dobu nestarali a chcete ho mít zase krásný – jako nový – vyplatí se vytáhnout bramborové slupky. Jimi dřez umyjte a dřez bude zase jako nový.  

Bramborové slupky místo kosmetičky 

Nechce se vám utrácet za kosmetičku? Pokud je tomu tak, měli byste začít využívat bramborové slupky. Jsou vhodné například na šedivé vlasy, na které nanesete bramborové slupky uvařené ve vodě, respektive jenom vývar z nich. Po několika bramborových kůrách začnou vlasy tmavnout.  

Kromě jiného vám bramborové slupky uleví od popálenin, díky kterým se pokožka rychleji zahojí. Taktéž bramborové slupky ulevují od kruhů pod očima.  

Bramborové slupky vyčistí i sklenice 

Bramborové slupky oceníte i při čištění sklenic. Dokážou vám totiž sklenice vyčistit k nepoznání. Navíc je zbavíte zápachu, který ve sklenicích mohl zůstat třeba po zavařeninách nebo kompostu.