Hygienický plán není pro legraci. Řídíte se jím při úklidu?

Hygienický plán není pro legraci. Řídíte se jím při úklidu?

Na hygienickou stránku věci se nyní opravdu dbá. Důvodem je koronavirová pandemie, která ještě nepolevuje, i když se to mnohým z nás zdá. Ve skutečnosti je stále důležité dbát na zvýšenou opatrnost a každodenní úklidy kanceláří rozhodně nepodceňovat, stejně jako úklidy domácností. Zatímco doma je na každém, s jakou pečlivostí uklidí jednotlivé místnosti domu, ve firmách se dodržuje takzvaný hygienický plán, podle kterého může postupovat i profesionální úklidová firma, pokud sami na uklízení kancelářských prostor nemáte čas.

Hygienický plán není zbytečnost

Je mylné se domnívat, že hygienický plán je pouze zbytečností, kterou můžeme ignorovat. Jeho sestavení je dnes stanoveno zákonem. Jedná se o jakýsi návod, jak a co uklízet, případně čím. Jsou zde uvedená také specifika různých povrchů či upozornění na povrchy, které potřebují zvláštní ošetření. Jinými slovy se jedná o skvělý manuál pro úklidové firmy, pakliže si je objednáte do svých kancelářských prostor. 

Hygienický plán oceňují ostatně i zákazníci, kteří také v současné době dbají zvýšené opatrnosti. Dokonce mnohdy vyžadují, aby proběhla dezinfekce stolu nebo propisky před zahájením schůzky, jelikož jsou si moc dobře vědomi, že před nimi byl někdo v podobné pozici. 

Žádné nekvalitní prostředky

I když máte sestavený hygienický plán na míru, je nutné se jím řídit a je nutné pořídit si speciální čistící prostředky k tomu určené. Nevyplácí se utírat stoly nebo monitory počítačů nekvalitními produkty, které nezlikvidují ani procento možných bakterií nebo virů. 

I proto se vyplatí povolat do služby úklidovou firmu, která levnými produkty opravdu neoplývá. Spíše si potrpí na kvalitu, kterou vhodně zvolené a kvalitnější produkty bezesporu podpoří. Vědí, že prostředky s vysokou mycí a dezinfekční účinností jsou dnes tou nejlépe zvolenou cestou.