Dna – známe ji, přesto nevíme, jaké jsou její příznaky

dna

Mezi onemocnění, se kterými není dobré se hašteřit, patří mnoho problematických nemocí hlavně žaludku. Nemoci žaludku jsou aktuálně opravdu nepříjemné a velice časté. Jsou způsobeny hlavně špatnými stravovacími návyky, které jsou čím dál horší díky tomu, že se v poslední době uchylujeme hlavně k jedení takových nezdravých jídel, která koupíme ve fastfoodech, jež jsou dnes na každém rohu každého města.

Mimo onemocnění žaludku se také čím dál častěji vyskytuje dna, což je nemoc, která se projevuje nejčastěji akutními záchvaty zánětlivé artritidy. Je tedy nejčastěji napaden kloub. Díky tomu, že je dna způsobena velkým množstvím kyseliny močové v krvi, pak je naprosto jasné, že se škodliviny díky krystalizaci uchylují hlavně do kloubů, kde pak tropí neplechu.

Jaké jsou příznaky?

I když se většinou na internetu setkáme s četnými diskuzemi na toto téma, všichni jsou však vševědové, ale skutečné příznaky této nemoci dokázat říct bohužel neumějí. Příznaky jsou velice spekulované, ale jasné je, že mezi takové hlavní příznaky patří rozhodně otok na kloubu nebo prstu na noze. Ten je totiž zarudlý, oteklý, horký a velice citlivý na dotek. Při výskytu tohoto příznaku neprodleně navštivte odbornou lékařskou pomoc.

Je však zajímavé, že i když je dnes dna poměrně častá choroba, dříve častá vůbec nebyla. Lidé ji znali pod pojmem „nemoc králů“ nebo taky „nemoc bohatých“. Proč se však takto nazývalo této nemoci, to není bohužel známo, ale toto označení rozhodně budí zájem mnoha z nás. Nicméně je ale jasné, že pokud nenavštívíte odbornou pomoc co nejdříve, pak škodliviny v těle mohou rozšířit a napáchat neplechu v mnohem větších rozměrech. Může třeba vést ke snížení pohyblivosti a to v dlouhodobém měřítku. Mimo to můžou škodliviny také napadnout i ledviny či vás najednou může zchvátit cukrovka.