Bolí vás žaludek? Zkuste ho pročistit žaludečními dietami

žaludeční diety

Problematika s žaludkem je v současné době čím dál častější. Čím dál častěji se vyskytují nejrůznější nemoci, které jsou právě spojené s naším žaludkem. Nemoci, které se najednou vyskytují tak hojně, jsou většinou spáchány díky naší stravě, která se v této rychlé době uchyluje jen a pouze na nezdravou stravu. Pokud tedy pociťujete už delší dobu nějaké bolesti v břiše, pak jednoznačně navštivte lékaře, protože se může jednat o opravdu nepříjemné nemoci, po kterých následuje velká dieta.

Pokud však ještě nemáte nějaké nemoci, ale bojíte se takových potíží žaludku, protože jste zkrátka v poslední době nejedli to, co byste jíst měli, pak se soustřeďte na pročišťovací dietu, která by vám měla během několika týdnů dokonale pročistit žaludek a odstranit z něj ty potraviny, které jste jíst neměli. Taková žaludeční dieta vám dokonale pomůže předcházet běžným, ale také i těm nebezpečným onemocněním, které jsou dnes opravdu čím dál častější.

Co se tedy obecně nesmí jíst?

Nemusíme říkat, co se má jíst, ale stačí, když se jenom vyhnete takovým potravinám, které se jíst zkrátka nesmí. Jedná se například o sýry, tedy zejména ty aromatické a plísňové. Jako další na seznamu zakázaných jídel je také i alkohol, hlavně vynechejte ten tvrdý. Dejte si pak taky pozor na tlustá masa – konkrétně na ta červená, která jsou pro náš organismus nebezpečná, i když dietu aktuálně nedržíme a i když se o pročištění žaludku nesnažíme.

Mezi zakázané potraviny se ale řadí taky tučná jídla, tedy kachna, husa, salámy nebo třeba steak. Mezi zakázané ovoce a zelenu patří hlavně ostružiny, jahody, angrešt, dále také kapusta, česnek, fíky nebo i ředkvičky. Mezi další tabu výrobky se řadí i zmrzlina, kakao, pepř nebo jiné exotické koření (třeba kari nebo chilli). Dejte si proto pozor minimálně čtrnáct dní na takové potraviny a úspěšně tak z vašeho žaludku vyženete škodlivé látky, které jsou příčinami těžkých onemocnění žaludku.