4 chyby, které děláme na toaletě a negativně ovlivňují naše zdraví 

4 chyby, které děláme na toaletě a negativně ovlivňují naše zdraví

Jít si odskočit patří k našemu přirozenému koloběhu dne. Na toaletě se ale často dopouštíme chyb, které následně škodí našemu zdraví. Čemu se vyvarovat?  

Bez stoličky ani ránu 

Již jste někdy v zahraničí navštívili takzvaný „turecký záchod“? Když bychom dodrželi hygienu daného zařízení, jedná se o geniální způsob vyprazdňování. Na klasické míse totiž nemůžeme použít přirozeně svaly pánevního dna. Horlivým tlačením si pak zaděláváme na hemoroidy. Aby byl váš posed alespoň trochu přirozený, přirazte si k toaletě stoličku. Kolena budou výš, posed bude přirozenější.  

Toaletní papír nestačí 

Použití toaletního papíru není pro hygienu dostatečné. Podle mnoha průzkumů nejsou vhodné ani vlhčené ubrousky, jejichž konzistence vysušuje pokožku. Ideální je použít toaletu se sprchou, nebo se po velké potřebě zajít vysprchovat. Hygiena tak bude mnohem lepší. 

Není to ideální čtenářský koutek 

Vysedávat na toaletě si oblíbili zejména rodiče menších dětí. Jedná se o jediný tolerovaný způsob, jak mít na chvíli klid od povinností. Vysedávání na toaletě vám ale rozhodně neprospívá. Ve vzduchu poletují bakterie, které do svých dýchacích cest rozhodně přijímat nepotřebujete. A když si na toaletu vezmete ještě svůj mobilní telefon, vše si přenesete i na něj. Tento čtenářský koutek raději vynechejte.  

Nespěchat, prosím 

Další chybou je spěch. Když se snažíte vyprázdnit příliš rychle, dochází po čase k trhlinám na vašich intimních vyprazdňovacích partiích. Řitní otvor se zkrátka nestačí dostatečně otevřít, aby jím mohla stolice volně projít. Spěchu se proto snažte vyvarovat. Snad nikdy není potřeba tolik spěchat, abyste si nemohli v klidu zajít na toaletu.  

Pokud se vám nedaří se v klidu vyprázdnit v pracovním prostředí, můžete to stihnout doma. Dejte si na snídani alespoň pět lžic ovesné kaše, kterou jste si připravili na sporáku. Dejte si ranní hrnek čaje. Do půl hodiny je vše zařízeno.