Proč je kolagen tak důležitý pro lidské tělo?

Proč je kolagen tak důležitý pro lidské tělo?

Kolagen proti vráskám nebo na kruhy pod očima. To jsou nejčastější důvody, proč kolagen po třicátém roce života užíváme. Po třicátém roce života se totiž kolagen začíná z našeho těla vytrácet a nám nezbývá nic jiného, než ho do těla zase dostat formou doplňků stravy nebo elixíru mládí Rays of Beauty. Nikdo se přece nechce dívat na přibývající vrásky nebo na lámající se nehty či vlasy, za čímž úbytek kolagenu zkrátka stojí. Jenže užívání kolagenu jenom kvůli vráskám nebo na kruhy pod očima jsou spíše povrchní důvody. Kolagen je pro naše tělo důležitý ze zcela jiných důvodů. 

Kolagen je součástí prakticky všeho v našem těle

Kolagen je nejčastěji v televizních reklamách spojován jenom s mladistvou pokožkou nebo pevnými, zdravě vypadajícími vlasy. Jenže pravdou je, že kolagen má daleko důležitější funkce, než jen udržovat pokožku mladou a vlasy pevné. Jedná se o jednu z nejdůležitějších bílkovin, která je obsažená prakticky ve všem v našem těle. Najdeme ji jak v pokožce a pleti, tak v kloubech, šlachách, v cévách, také v nervech nebo v zažívací soustavě. 

Když se kolagen začne po třicátém roce života z našeho těla vytrácet, všimneme si toho především díky přibývajícím vráskám. Uvnitř těla však kvůli úbytku kolagenu také dochází k řadě změn, které stojí za povšimnutí. Například dochází k zažívacím problémům, snižuje se kvalita našeho spánku a naopak zvyšuje stres. To je však jen hrstka toho, k čemu dochází při úbytku kolagenu. 

Doplňte kolagen a zbavte se zlozvyků

Po třicátém roce života dochází k úbytku kolagenu každým rokem. Množství kolagenu, které se z těla vytratí, se však odvíjí i od našich zlozvyků. Například kvůli kouření nebo častému pobytu na sluníčku se kolagen z těla vytrácí v daleko větším množství než v případě, že nekouříme nebo že na sluníčku nepobýváme déle, než je zdrávo.